פנסיה

פנסיה וחיסכון פנסיוני

צעירים לא ממש חשובים על פנסיה אבל חיסכון פנסיוני הינו השקעה חשובה, אולי החשובה ביותר, בחיינו. בעזרת חיסכון פנסיוני תוכל להבטיח לעצמך עוגן כלכלי בעת הפרישה ולאחריה. חיסכון פנסיוני יכול לספק גם הגנה כלכלית במקרים של אובדן כושר עבודה, או ביטחון כלכלי ליקירך במקרה של מוות בגיל מוקדם עוד טרם הגעה לגיל פרישה. לכן חשוב מאד לקבל ייעוץ פנסיוני עוד בטרם מצטרפים לתוכנית פנסיונית.
חיסכון פנסיוני הוא חיסכון אשר מידי חודש בעל החיסכון מעביר סכום כסף (בדרך כלל קבוע) לטובת חיסכון זה. לרוב, חיסכון פנסיוני נעשה באמצעות מקום העבודה, והסכום מנוכה מן השכר ומועבר יחד עם חלק המעביד לקופת הגמל הביטוח או הפנסיה. יחד עם זאת, חיסכון פנסיוני שונה מחיסכון רגיל מכיוון שהכסף המצטבר בחיסכון הפנסיוני ניתן לפידיון רק בעת הגעתך לגיל הפרישה. התוכנית מתנהגת באופן שונה , חלילה במקרה של אובדן כושר עבודה ובמקרה של מוות לפני גיל פרישה.

מדוע מומלץ להתחיל החיסכון הפנסיוני כבר בגיל צעיר?

מומלץ להתחיל החיסכון הפנסיוני כבר בגיל צעיר, עם העבודה הראשונה. גם המדינה תומכת ברעיון זה ולכן כל מעסיק, מתוקף חוק, חייב להפקיד לתוכנית פנסיונית לעובדיו כחלק מהתנאים הסוציאליים במסגרת תנאיי העסקה הרגילים. חשוב לזכור כי ככל שמתחילים החיסכון הפנסיוני בגיל צעיר יותר, כך הכסף שנחסך רב יותר.
חשוב להשקיע מחשבה כאשר מצטרפים לתוכנית פנסיונית, מכיוון שמדובר בביטחון כלכלי לעתיד. חיסכון פנסיוני יכול להשתנות מאדם לאדם. כאשר פותחים חיסכון פנסיוני יש לקחת בחשבון משתנים כדוגמת שכיר או עצמאי, גובה ההכנסה החודשית, איזה חלק מהכנסתך מבוטח, מצבך המשפחתי והבריאותי ועוד.
מסיבה זו חשוב מאד להתייעץ עם יועץ פנסיוני אשר יוכל לסייע לך, באמצעות הידע והניסיון שצבר, בבחירת החיסכון המתאים לך. יועץ אובייקטיבי יוכל לפרוס בפניך את האפשרויות, התנאים והזכויות שיש בכל תוכנית של חיסכון פנסיוני, וכן לכוון אותך לחברת ביטוח או פנסיה שיש לה את האפשרויות המתאימות וכדאיות ביותר עבורך.

בגיל פרישה אנשים ללא חיסכון פנסיוני מגלים שהם חסרי כל

חיסכון פנסיוני הינו חשוב ביותר. אנשים אשר לא פתחו תוכנית חיסכון פנסיוני הגיעו לגיל פרישה ונותרו חסרי כל או איבדו את כושר העבודה בעקבות תאונה, מחלה וכד’, ונאלצו לקבל סיוע, במקרה הטוב מבני משפחתם, ובמקרים פחות טובים – מלשכות הסעד וארגוני צדקה.
כמו כן, אנשים אשר פתחו חיסכון פנסיוני אך לא נעזרו ביועץ פנסיוני הפסידו כספים ופספסו הזדמנויות לצבירת הון עצמי גבוה אשר יכול לאפשר להם חיי נוחות בעת הפרישה.
לעומת זאת, אנשים אשר הצטרפו לחיסכון פנסיוני בסיועו של יועץ פנסיוני, נהנו מרווחים נאים, עלויות ניהול נמוכות , ומתוכניות משתלמות והכי חשוב: ביטחון כלכלי לאורך זמן, המספיק להם לחיים עצמאיים וללא סיוע חיצוני.
אל תחכו לרגע האחרון, ככל שתשכילו להצטרף לחיסכון פנסיוני מהר יותר, כן הוא יצבור כסף ויתפח עד הרגע בו תזדקקו לו. כמו כן, כאמור, חיסכון פנסיוני מומלץ לפתוח לאחר התייעצות עם יועץ פנסיוני. באופן הזה תוכלו להבטיח לעצמכם שקט נפשי מבחינה כלכלית.