לעשות כסף מהשקעה בנדל”ן

לעשות כסף מהשקעה בנדל"ן

קודם כל צריך לדעת שלא כל אחד יכול לעשות כסף מהשקעה בנדל”ן כי הדבר דורש כסף נזיל ובלי זה אין על מה לדבר. כל מי שרוצה להשקיע את כספו יכול לעשות זאת במגוון דרכים, חלקן דרכים מסוכנות ונועזות יותר, וחלקן דרכים סולידיות למדי. אחד מאפיקי ההשקעה האהובים ביותר על הציבור בישראל הוא השקעה בנדלן. בכל רחבי הארץ, יזמים מכל הסוגים רוכשים דירות לא על מנת לגור בהן, אלא כהשקעה כלכלית לטווח קצר או ארוך.
אז בין אם אתם קונים דירה בזול ומתכוונים למכור אותה בהמשך במחיר יקר יותר ובין אם אתם קונים דירה לשיפוץ על מנת לשדרג ולהשכיר אותה, השקעה בנדלן היא מתאימה למי שרוצה לעשות כסף.

האם כל אחד יכול לעשות כסף מהשקעה בנדלן

התשובה לשאלה שבכותרת היא ממש לא! לא כל אחד יכול להשקיע בתחום הנדל”ן מכיוון שהשקעה בתחום זה דורשת הון ראשוני לא קטן. על מנת לרכוש דירה בישראל תזדקקו לכמה מאות אלפי שקלים לפחות, ולא לכולנו יש את הסכומים הללו. אך אם יש לכם הון עצמי מסוים וגם אומץ לב, יוזמה ומעוף, תוכלו להשקיע את כספכם בהצלחה רבה בתחום הנדל”ן. אפיק ההשקעה הנדל”ני נחשב למסוכן למדי, מכיוון שאף אחד לא באמת יודע אם בעתיד מחירי הדירות יעלו או ירדו, אך אם תפעלו בתבונה, תתייעצו עם מומחים ותבצעו סקרי שוק מקיפים ומעמיקים, תוכלו להרוויח תשואות גבוהות במיוחד! כל מה שאתם צריכים זה הון עצמי אשר יספיק לכם לרכוש את הדירה להשקעה שאתם חפצים בה.

האופציות השונות להשקעה בנדל”ן

יש לא מעט אופציות להשקעה בנדלן, ותחום זה נחשב למגוון למדי. יזמים קטנים עם הון עצמי קטן באופן יחסי, יכולים פשוט לרכוש דירה בזול על מנת למכור אותה במחיר גבוה יותר בתוך כמה שנים. זוהי ההשקה הפשוטה ביותר בנדל”ן, אשר דורשת מינימום של ידע והשכלה. חשוב כמובן לבחור את הדירה הנכונה להשקעה, ולהבין את מצב השוק, אך מעבר לכך ולהון העצמי ההתחלתי, לא נדרש יותר מדי.
חשוב לזכור כי בניגוד להשקעות אחרות (בשוק ההון למשל), כאשר קונים נכס מסויים, לקונה יש משהו ממשי ביד, שאפשר לגור בו, להשכיר אותו לאנשים אחרים או לבסוף למכור אותו. רמת הנזילות היא נמוכה למדי (כי לא תוכלו למכור את הדירה בכל רגע נתון), אך הנכס שייך לכם וכל עוד לא יורדים המחירים בשוק – לא תפסידו כסף.
אופציה נוספת היא לרכוש דירה ולהשכיר אותה למשך תקופה ארוכה (מבלי למכור אותה). כמובן שככל שתרכשו יותר דירות על מנת להשכיר אותן, כך הרווחים שלכם יכולים לגדול, אך גם ההתעסקות שלכם בעניין זה תגדל. ישנם משקיעים שהפכו את התחום של רכישת דירות להשקעה והשכרתן למשרה מלאה ומרוויחים מכך לא מעט.

אופציות פופולריות לעשות כסף מהשקעה בנדלן

הכי פשוט היא רכישת שטחים חקלאיים למכירה בזול (אם כי זוהי אופציה מסובכת יותר שיש להכיר אותה ולהבין את המורכבות שלה).
עוד אפשרות היא רכישת דירות המיועדות לשיפוץ, השבחתן ומכירתן במחיר גבוה לאחר תקופה מסויימת, ועבור היזמים ה”כבדים” יותר – ניתן גם ליזום פרוייקטים של תמ”א 38 או אפילו לרכוש שטחים ולבנות עליהם בניינים. כמובן שככל שהעלות של ההשקעה היא גבוהה יותר וההתעסקות היא רבה יותר, כך גם עולה הסיכון.
את ההשקעות הקטנות והבטוחות יותר (רכישת דירה ומכירתה, רכישת דירה על מנת להשכיר אותה) יוזמים בדרך כלל יזמים קטנים עם הון עצמי קטן או בינוני, ואת הפרוייקטים הגדולים והנועזים יותר (תמ”א 38, שטחים חקלאיים ועוד), יוזמים בדרך כלל יזמי נדל”ן ותיקים ובעלי אמצעים רבים ולעיתים אפילו חברות העוסקות בתחום.
כל יזם צריך להחליט עם עצמו איזה סיכון הוא מוכן לקחת ובהתאם להון העצמי שיש לו ( וכמובן גם בהתאם לזמן שהוא יכול להשקיע בפרוייקט) לבחור את סוג ההשקעה בנדלן. אם תעשו זאת נכון – תוכלו להרוויח תשואות גבוהות במיוחד על ההשקעה שלכם, לעיתים אפילו בתוך זמן קצר!