האם ניתן להתפרנס ממסחר באיביי

האם ניתן להתפרנס ממסחר באיביי

האינטרנט בכלל ופלטפורמת המסחר איביי בפרט מאפשרים לכל אדם מן השורה לפתוח עסק במהירות ולהרוויח עפ”י השקעה. השאלה היא האם איביי כיכול להיות מקור פרנסה? התשובה היא כן – הכל תלוי ברמת ההשקעה שלך.
איביי הינה פלטפורמת סחר המאפשרת לאנשים ולעסקים, למכור ולקנות מוצרים חדשים ומוצרים משומשים לכל אחד בעולם. מה שנותן לנו קהל יעד של כ- 200 מיליון משתמשים הרשומים באתר איביי. כל מה שנותר לנו כ”מוכרים” פוטנציאלים זה למצוא מוצר טוב ולמכור אותו לקהל שמחפש אותו.
עניין המסחר ב- eBay מזמן כבר היה צריך לעלות מדרגה.

האם איביי יכול להיות מקור פרנסה רציני ואפילו עיקרי?

השאלה המתבקשת הבאה היא: האם אוכל לעזוב את מקום העבודה שלי ולעבוד רק ב- eBay? כל אחד עקבל את ההחלטה שלו אבל צריך לדעת שחייב לצבור ניסיון וסל מוצרים מספיק גדול על מנת לעזוב את מקום העבודה. בהערכה גסה, לאחר כ- 4-5 חודשי עבודה ב- eBay, כמעט בוודאות תצבור מספיק מוצרים ותוכל להרוויח יותר ממשכורת ממוצעת חודשית. יש כאלו שיעדיפו להישאר במקום העבודה שלהם ובמקביל להמשיך למכור מוצרים ב- eBay. הסיבה לכך היא שהמסחר ב- eBay גוזל זמן מועט יחסית, כך שניתן להישאר במקום העבודה ולהמשיך לסחור באופן שוטף.

האם יש סיכון כלשהו? האם צריך להשקיע כסף?

הסיכון במסחר ב- eBay הוא אפסי, למעט עלות הצגת המוצר באתר, אין לסוחר שום סיכון, כמובן שבמידה והמוצר נמכר יש עמלת מכירה של כ- 2 אחוז בממוצע. במידה ובדקת כמו שצריך את הביקוש של המוצר ואת המחירים שבו הוא נמכר, אז גם הסיכון הזה נעלם. אין צורך להחזיק במלאי כלשהו, ברגע ששולמה לך עלות המוצר ע”י הקונה, תוכל מייד לרכוש את המוצר מהספק ולשלוח אותו לקונה.
דבר חשוב נוסף הוא, שהמוכר לא שולח את המוצר עד אשר התקבל התשלום מהקונה. כן, כן – אין ב- eBay “שוטף 30”, “שוטף 60”, תשלומים וכו’…

איך קונה בארה”ב יעדיף אותי מישראל?

הרי לי יש עלויות משלוח גבוהות + המוצרים בארה”ב יותר זולים. הצרכנים בחו”ל יותר חכמים ממה שאולי נדמה לנו. הם עורכים השוואות מחירים, וגם אתר eBay מאפשר זאת. אז היו בטוחים שכאשר לקוח פוטנציאלי מגיש הצעה למוצר שלכם, הוא בדק את העלויות המקומיות שלו ביחס לרכישה שלו ב- eBay. בדרך כלל המחיר מחפה על זמני המשלוח הארוכים יותר מישראל.
מה גם שישנם מוצרים שאינם נגישים בכל מקום בעולם, לדוגמא בעל חווה בארה”ב יעדיף לרכוש מוצר ב- eBay שיגיע עד אליו אפילו במחיר גבוה מהמחיר בעיר הקרובה למקום מגורם (חסכון של נסיעות וטרטורים וכו’…).
עוד יתרון הוא שישנם מוצרים אשר קיימים רק בארץ – או מיוצרים בארץ, כך שתמיד נהיה עדיפים. דוגמא מובהקת היא מוצרי ים המלח הידועים בכל רחבי העולם באיכותם, מיוצרים רק כאן.
בנוסף ניתן למקם את המוצרים בארה”ב (Drop Shipping) ולשלוח אותם מארה”ב, כך לא יהיה הבדל בזמני המשלוח בין המוכר הישראלי למוכר מארה”ב.

מה נדרש ממני על מנת להצליח ב- eBay?

נדרשת בעיקר יוזמה, פריצת מחסום השפה (ראה כתבה קודמת בנושא), המחסום הפסיכולוגי והמחסום הפיננסי (כיצד להעביר כספי המכירות לארץ). כל זאת תוכלו לעשות לבד, אך מומלץ לעשות זאת בעזרת קורס מקצועי אשר יחסוך לכם זמן רב ויפתור לכם את מירב הבעיות אשר תתקלו בהם.