כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט – קופירייטינג

כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט - קופירייטינג

קודם כל ברור שלא כל אחד יכול להיות קופירייטר בגלל שכתיבת תוכן לאתרי אינטרנט דורש כישורים מיוחדים. אבל זאת עוד אפשרות לעשות כסף מהבית ומדובר על הרבה כסף בגלל שהדרישה לתוכן שיווקי מאוד גדולה. בכדי שאתר אינטרנט, בפרט אתרי תוכן יצליחו אין זה תלויי רק בתוכן המופיע ברחבי האתר אלא גם במיצוב התוכן מיקומו וקישוריו.
בשנים האחרונות החלו להשתמש יותר ויותר במושג אתר אינטרנט “ידידותי לגולש”, הכוונה לאתרים הבנויים בצורת ניווט ותוכן נכונה ושיווקית, באופן כזה שדף מוביל לדף
ומקושר לתוכן נוסף וכתבות ומאמרים ו\או מוצרים קשורים ומשלימים וכן הלאה…

מה זה כתיבת תוכן שיווקי לאתרי אינטרנט?

תכון שיווקי חייב גם להיות רלוונטי וגם למשוך את הגולש. זה פחות תלויי בגרפיקת האתר, מיוחדת עד כמה שתהיה היא לא תמיד תוכל להעביר את המסר עבורו הקמנו את האתר, אם הגולש ירגיש מבולבל ושה תוכן באתר מפוזר ולא ברור בצורה כזאת שהוא לא יכול להגיע בקלות לכל חלקי האתר, הוא פשוט יעזוב “בקליק” כי זה עד כדי כך פשוט לצאת מאתרינו, ואנו תמיד צריכים לזכור זאת!

המרכיבים החשובים בכתיבת תוכן לאתר אינטרנט

כותרות המוצרים \ השירותים של האתר \ חברה – חשוב להגדיר מלכתחילה את האופן בו אנו מעוניינים להציג את התוכן והניווט באתר, כפתורי הגלישה והניווט באתר. חשוב להפנות את הגולש בצורה ברורה לתוכן המעניין אותו באתרינו, לאפשר לו בכל צעד לדעת היכן הוא נמצא ביחס לקטגוריות האתר ולנווט ביניהן בקלות והכי חשוב לרכוש בקלות (בהנחה והאתר הוא מסחרי) וליצור קשר בקלות, חשוב ביותר הוא כפתור “עמוד הבית” אשר יופיע בכל עמוד כדי לאפשר לגולש תמיד לחזור לעמוד הבית אם וכאשר הוא מסתבך בניווט.
ישנם שמות מקובלים לכל אחד מכפתורי האתר אשר התבססו במשך השנים של התפתחות האינטרנט ונטמעו בתודעת הגולשים עוד מבלי שיבחינו בכך, לכן חשוב לנצל זאת כאשר אנו בוחרים שמות לכפתורי האתר ובר הניווט, בנוסף חשוב לא להתחכם ולאפשר כפתורים נגישים וידידותיים לגולש ע”י כך שיהיו ברורים ומובנים ואין זה שולל כפתורים מעוצבים ואינטראקטיביים.
לאחר שלקחנו את כל זה בחשבון בעת בניית \ עריכת האתר ניתן להתפנות למיצוב מיקום התוכן באתר, בעבר היו האומרים כי אין זה נכון שדף אינטרנט עמוס בתוכן יהיה ארוך ועדיף לחלק את ה תוכן לעמודים, כיום אנו יודעים כי גישה זאת אינה נכונה כל עוד התוכן מחולק נכון מבחינת פיסוק נכון וחלוקה לפסקאות לא ארוכות, זאת מכיוון שלגולש קל הרבה יותר לגלול את העמוד למטה עם גלילת העכבר מאשר “להסתכן” במעבר לעמוד אחר.

ניסוח התוכן מותאם לסוג האתר לגולשים

כמובן שיש ערך חשוב ביותר בצורת ניסוח התוכן, עלינו להבין לאיזה קהל גולשים פונה האתר או התוכן באתר שלנו ולהתאים את ניסוח התוכן בהתאם, הרי לא הגיוני שבאתר אשר הפונה לאנשי עסקים נשלב בתוכן מילים כגון: “אשכרה” ו \ או “יעני”, אך דווקא היה נכון להשתמש במילים אלו בצורה “הומוריסטית” באתרים הפונים לקהל גולשים צעיר יותר.

כמה כסף אפשר לעשות בקופירייטינג?

אם הינך מוכשר אפשר לעשות הרבה כסף כפרילנסר ולעשות מהבית מתי שנוח לך ובטוח שהמחיר שלך יהיה הרבה יותר זול מחברות גדולות. אתה מתחרה עם מספר מצומצם של חברות המספקות כתיבת תוכן בהתאמה לאתרי אינטרנט של מנועי חיפוש, בד”כ ע”י כתבים \ עיתונאים וקופירייטרים המשופשפים עם העולם הווירטואלי, עולם האינטרנט, שירות מסוג זה אינו זול וטווח המחירים עבור דף ממוצע נע החל מ-60$ עד 300$ תלוי במקצועיות הכותב והמחקר שעליו לעשות לפני כתיבת התוכן, יחד עם זאת השקעה זאת די חשובה לפחות ל-2 עמודי תוכן קריטיים באתר: “עמוד הבית” ו אודותינו” ועליהם שווה להשקיע מכיוון שיכול להיות שזה מה שיכריע פניה אליכםו\או רכישה באתרכם.