תוכניות שותפים שמביאות הכנסה פאסיבית

תוכניות שותפים שמביאות הכנסה פאסיבית

אם יש לך אתר אינטרנט אפשר לעשות כסף אם תצטרף לתוכניות שותפים של אתרים גדולים. תוכנית שותפים מוכרים גם בשם אפיליאייט, באנגלית affiliate או שיווק שותפים – Affiliate marketing. השאלה המתבקשת היא למה אתה בכלל צריך תוכנית שותפים באתרך. נתחיל מכך ששיתופי פעולה בעולם האינטרנט הינו נושא נפוץ, בטוח ורווחי, זהו אחד הפתרונות השיווקיים האפקטיביים והנפוצים ביותר בתחום האינטרנט, זאת בעיקר מכיוון שכאשר אתה משתמש בתוכנית
שותפים כלשהי אתה משלם אך ורק על תוצאות! מה שניקרא בשפה המקצועית PPP  אשר משמעות הקיצור היא pay per performance ובנוסף היא נטולת סיכון!

איך מצטרפים לתוכניות שותפים?

נתייחס לתוכניות שותפים מהצד של בעל האתר, כדי להסביר את הנושא ביתר קלות ניתן דוגמא: אתר מכירות כלשהו מעוניין שתציב מודעת פרסום (באנר) באתר שלך ללא תשלום מראש, בתמורה לכך הוא מוכן לשלם לך % עמלה מסויים מכל מכירה שתתבצע ע”י גולש שהגיע דרך המודעה באתרך, בנוסף הוא מוכן לשלם לך עוד כסף על כל גולש שרק יגיע מאתרך אליו.

איך זה בא לידי ביטויי בפועל?

כאשר אתרך משווק מוצר מסויים בתחום מסויים, ואתה מעוניין לשווק את אותו מוצר באינטרנט, אך אינך רוצה להשקיע כסף רב, אלא להשקיע ביצירת קשרים עסקיים הדדיים עם אתרי אינטרנט הקשורים לתחום שלך (לא מתחרים), אך שאינם מוכרים מוצרים באתר שלהם, (אחרת יהיה ניגוד אינטרסים).
לדוגמא:
נניח שפתחת חנות וירטואלית למוצרי קוסמטיקה במחירים אטרקטיביים ביותר ואתה מעוניין לשווק את אתרך באינטרנט. אז אתה יכול לפנות לפורטלים אינפורמטיביים העוסקים במידע על קוסמטיקה ואסתטיקה, ואתה יכול לומר להם “שיש לך חנות מקוונת אשר מוכרת מוצרים בעלי אופי עם זיקה חזקה לתחום הפורטל שלהם,
ובמחירים מאוד אטרקטיביים ומבקש להציב “באנר” המפנה לאתר שלך בפורטל שלהם, ומציע את מוצריך אתה אומר להם על מה וכמה אתה מוכן לשלם להם, ישנם מספר דרכים: חשיפות לבאנר, כמות מבקרים ותנועה שהגיעה, או לפי הפנית לקוחות ומכירות, ואפילו כל השיטות הללו ביחד או בשילובים כלשהם.

איך אפשר לעשות כסף בתוכניות שותפים?

אם הצטרפת לתוכניות שותפים ובאתר שלך יש מספיק תנועת גולשים שיקליקו על הפרסום וירכשו מוצרים אצל מפעיל התוכנית אפשר להרוויח עמלה קבוע למכירה או אחוזים מהיקף העסקה, במידה ונוצר מצב כזה, אז יש לנו WIN WIN כלומר מצב בו כולם מרוויחים:
אתה מרוויח מפרסום בו אתה משלם רק על תוצאות! בעל הפורטל מרחיב את השירותים המוצעים לגולשי הפורטל ובכך הופך לאיכותי יותר, לא רק זה אלא גם מקבל הכנסה נוספת מהפורטל שלו! והכי חשוב, גולשיו של הפורטל מקבלים ערך מוסף ע”י כך שהם יכולים לרכוש מוצרים במחירים אטרקטיביים!
לאחר שיצרת קשרים עם פורטלים ואתרים עימם אתה מעוניין לשתף פעולה, עלייך להשתמש בתוכנת מערכת שותפים, בד”כ החברה לבניית אתרים, אשר בנתה עבורך את האתר יכולה לספק לך פתרון זה במידה ותבקש, שימו לב: פיתוח של תוכנה כזאת אינו פיתוח זול, אך כיום ישנן אופציות זולות הרבה יותר,ואף אפקטיביות וטובות יותר, ואלו תוכנות מדף למיניהן המציעות פתרונות טובים.
לאחר שגם יש לך תוכנה איתה אתה יודע לעבוד, וגם יצרת קשרים, עלייך לספק באנרים להצבה באתרים של השותפים, לספק להם לינק ייעודי (כתובת שונה לאתרך) אליו הבאנר יפנה, ובנוסף גישה לממשק צפייה בהזמנות שבוצעו ע”י הגולשים שהגיעו מהפורטל או האתר שלהם.
ישנם עוד שיטות רבות לשיווק באמצעות תוכניות שיתוף העובדות בדרכים של תוכניות מפיצים, תוכניות שיווק רישתי ועוד אך דוגמא זאת הינה יעילה ביותר עבור בעלי חנויות וירטואליות אשר רוצות מינוף.