10 טיפים כדי שהאתר שלך ירוויח כסף

10 טיפים כדי שהאתר שלך ירוויח כסף

עומרים שבעלי אתרים הרבה כסף באינטרנט. אומרים אבל האמת שלא כולם מצליחים. הינה בהמשך 10 טיפים שיכולים להפוך את האתר שלך לרווחי. יש לקחת בחשבון שמדובר על טיפים כללים ולא כולם מתאימים לכל סוג של האתר.

1. מהם המוצרים המתאימים לרשת האינטרנט

המוצר שמוכרים באינטרנט יכול להיות שירות או מועמד בבחירות. המוצר יכול להיות גם שטח פרסום הוא יכול להיות מוצר פיזי שנשלח בדואר או מוצר דיגיטאלי שמגיע אל הלקוח באמצעות רשת האינטרנט. המוצר יכול להיות מוצע בתשלום או בחינם. אני מתאר לעצמי שהמילה “חינם” המעוררת בעתה בכל בוגר בועת האינטרנט אני רוצה להדגיש שני דברים:
א. חלוקה נכונה בין מה שמוצע בחינם לבין מה שמוצע בתשלום הוא (עדיין) רכיב קריטי בהצלחה האינטרנטית.
ב. גם מה שמוצע בחינם צריך למכור!

2. כיצד בונים מערכת יעילה להמרת מבקרים לקונים

כשהתחלתי את דרכי באינטרנט חשבתי כמו כולם כי שיווק באינטרנט מורכב משלושה מרכיבים: תנועה באתר, תנועה באתר ותנועה באתר. לאחר שבניתי את האתר שלי והתחלתי להציע את קורס האינטרנט שלי הבנתי עד כמה טעיתי. המרכיב החשוב ביותר בשיווק באינטרנט הוא יחס ההמרה – היכולת של האתר להפוך את המבקרים בו ללקוחות משלמים (או למנויים לניוזלטר או לממליצים לחברים או למשתתפים בסקר ועוד).
לצורך כך עלינו להקים מערכת שבמרכזה אתר אינטרנט ואשר משלבת מרכיבים נוספים (כמו דואר אלקטרוני). תפקידה של מערכת זו ליצור מערכת יחסים עם הלקוח הפוטנציאלי שתמיר אותו, בצעד אחד או במספר שלבים, ממבקר פסיבי לצרכן של המוצר שאנחנו מציעים. תהליך מכירות באינטרנט הוא מיוחד במינו יש בו אפשרויות אך גם סכנות שאין בשום מדיום אחר!

3. כיצד נביא תנועה לאתר שלנו?

ללא מבקרים האתר הוא כמו שחקן ללא קהל. לאחר שתבנו מערכת משומנת להמרת מבקרים לקונים תוכלו להתפנות להבאת מבקרים לאתר. כאן מתחיל הכיף! באמצעות הידע שאספק לכם כאן ועם קצת דמיון ויצירתיות האינטרנט תחזיר לכם אהבה בדמות אלפי מבקרים נלהבים שרק מחכים להצעות שלכם.

4. וואטצאפ, טלפון ודואר אלקטרוני

אפשר לומר בוודאות שכישלונם של עסקי אינטרנט רבים נובע משימוש לא נכון באפשרויות לפיתוח יחסים עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים שלכם. וואטצאפ, טלפון ודואר אלקטרוני משלימים את האתר במאמצי ההמרה של המבקרים לקונים והכי חשוב אתם חייבים להיות זמינים ולהגיב במהירות ללקוחות שפונים אליכם.

5. בדיקת כדאיות ותועלת

נניח שהרווח ממכירת המוצר הוא 50 דולר. בואו נחשב כמה שווה מבקר לכל אחת מהחברות הללו:
לחברה א’ שהופכת אחוז מהמבקרים שלה לקונים כל מבקר שווה חצי דולר
לחברה ב’ שהופכת רק חצי אחוז מהמבקרים שלה לקונים כל מבקר שווה רבע דולר בלבד.
עתה נניח שהבאת מבקר בודד לאתר עולה 30 סנט.
חברה א’ יכולה להרשות לעצמה לקנות כמה מבקרים שהיא רוצה ולהרוויח.
חברה ב’ תפסיד 5 סנט על כל מבקר שתביא לאתר.
לכן היכולת של האתר להפוך מבקרים לקונים היא קריטית להצלחתו של העסק האינטרנטי.
אבל זה לא הכל. חישבו על השקעה של 1000 דלר. אם תשקיעו את אותם 1000 דולר בתנועה תגייסו נניח 3000 מבקרים לאתר. יפה, אבל לאחר ש 3000 המבקרים הללו יעזבו את האתר שלכם התועלת מההשקעה תיעלם. אם לעומת זאת תשקיעו את אותם 1000 דולר בשיפור יחס ההמרה נניח ב 10%, שיפור זה ימשיך לעבוד עבורכם ללא סוף.

6. קלות קריאת הטקסט

קשה יותר לקרוא ממסך המחשב ולכן על הטקסט להיות מעניין במיוחד כתוב בשפה פשוטה ומובנת לכל, מאורגן בפסקאות קצרות ובעל כותרות ביניים רבות.

7. טקסט מעורר פעולה

האינטרנט הוא מדיום אינטראקטיבי ולכן חלק גדול מהטקסט הוא “טקסט מעורר לפעולה” יש כללים מיוחדים לכתיבה של טקסט כזה.

8. מנועי חיפוש וקוראים

בנוסף למבקרים רגילים “יקראו” את הטקסט שלכם בעיון רב גם מנועי חיפוש שונים. הטקסט הוא אחד הגורמים הראשיים באמצעותם יחליטו מנועי החיפוש היכן לדרג את דף האינטרנט שלכם ביחס לדפים מתחרים. יש אנשי מקצוע מעטים ביותר שמסוגלים לכתוב טקסט שירצה גם את הקוראים האנושיים וגם את תוכנות הסריקה המופעלות ע”י מנועי חיפוש ברשת.

9. אל תפחדו מטקסט ארוך

אורך הטקסט הוא נושא קריטי. רבים מאמינים ש “לא נוח לקרוא מהמסך ולכן יש לשמור על הטקסט קצר ככל האפשר…” זה נשמע הגיוני אבל זה פשוט לא נכון!
כמה מידע לספק? התשובה מורכבת: מצד אחד אנשים אכן עסוקים וזמנם קצר וכן, עדיין לא נוח לקרוא מהמוניטור. לכן יש לחשוב היטב על כל מילה ולקצר עד כמה שאפשר. אבל מצד שני הם רוצים לדעת כל שאפשר על המוצר לפני החלטת הקניה, ללא קשר לערכו של המוצר.
אחד היתרונות הברורים של תהליך מכירה באינטרנט היא שאפשר לקרוא בשקט כל מה שאתה רוצה לדעת על המוצר ללא איש מכירות ש”עומד לך על הראש”. יש לנצל זאת ולהציג מידע רב. מי שיקבל החלטה לפני קריאת כל הטקסט יוכל לקפוץ לכפתור ההזמנה
כל המחקרים שקראתי וגם ניסיוני האישי הוכיחו שבניגוד מוחלט לאינטואיציה של רבים טקסט ארוך מוכר בדרך כלל טוב יותר מטקסט קצר.

10. מילים מוכרות

שימוש במילים כוחניות כמו: חינם, הפתעה, מתנה, מומחה, בקלות, להשוות, להמריא, מותרות, איכותי, מהפכני, מומלץ על ידי, מרהיב, מרנין, מלהיב, בעל ערך, מרגש, אמיתי, מושלם, עסקה מצויינת, אתם יכולים להרשות לעצמכם, האמת על, לכל החיים, פריצת דרך, מפורסם ועוד…