איך להרוויח כסף מהשקעה בנדל”ן בחו”ל

איך להרוויח כסף מהשקעה בנדל"ן בחו"ל

נכון שלא כל אחד יכול אבל אפשר להרוויח כסף מהשקעה בנדל”ן. מי שיש לו כסף פנו יכול להשקיע בנכסים מניבים שיכולים לעשות כסף רב כהכנסת פסיבית. בהגדרה ניתן לומר שנכסים מניבים הם נכסים שמכניסים למשקיע הכנסה קבועה כל חודש מבלי שיהיה לו צורך להתעסק בהם ולדאוג לו לתזרים מזומנים קבוע.
השקעה בנדל”ן מניב נחשבת מאז ומתמיד השקעה סולידית ובטוחה וזאת מפני בגלל הצורך למגורים שתמיד קיים אצל בני האדם ובמיוחד כאשר מדובר ברכישה של נכסים מניבים באזורי ביקוש מרכזיים, לאורך ציר זמן של שנים רבות הנדל”ן הוכיח עלייה מתמדת על אף ירידות מחזוריות מידי כמה שנים.
חלומו של כל בן אדם נבון וחכם הוא להגיע למצב בו הוא נהנה מהכנסה פסיבית לאורך זמן הכרוכה במינימום עבודה ומאמץ, היום יותר מתמיד זה אפשרי באמצעות רכישת נכסים מניבים בארה”ב !

השקעה בנכסים מניבים בעקבות משבר הנדל”I

משבר הנדל”ן בארה”ב הוליד הזדמנות היסטורית לרכוש נכסים במחירים של הרבה מתחת לשווים הריאלי , כלומר שזהו מצב מאוד שכיח כיום למצוא נכסים בארה”ב במחירים של מתחת לעלות הבנייה שלהם וזאת מבלי לקחת בחשבון את עלות הקרקע והתשתיות.
מיליוני אמריקאים איבדו את בתיהם לבנקים , כתוצאה מכך מחזיקים הבנקים במיליוני נכסים בכינוס ומעוניינים “להפטר” מהסחורה , ואילו אותם בעלי נכסים לשעבר הופכים להיות דיירים בשכירות של אותם בתים, דבר שיוצר ביקושים אדירים על מחירי ההשכרה בעוד שמחירי המכירה ירדו להפליא. פועל יוצא של זה הוא רמות התשואה הגבוהות במיוחד הנעות כיום סביב 10-15% באופן ריאלי.
הניסיון מלמד כי על מנת להגיע לתשואות אלו חייבים לקרות מספר דברים, ראשית נכסים הממוקמים  באזורים ללא פשע, בתי ספר ברמה מאוד טובה, אזורים נקיים ומטופחים ,אוכלוסיה ברמה סוציו אקונומית מעל הממוצע באופן ניכר, אזורים מרכזיים ובעדיפות לערים גדולות בהן ישנם מפעלים ומרכזי תעסוקה גדולים, ענפי ייצור ושירותים רבים.

חשיבותה של חברת ניהול בנכסים מניבים

נקודת מפתח מאוד חשובה בניהול נכסים מניבים היא חברת הניהול וכאן אסור שיהיו פשרות! יש להעסיק חב’ ניהול מנוסה עם המלצות, בעלת רקורד עשיר, מקצועית ביותר ובעלת יכולת לאתר דיירים במהירות וביעילות תוך כדי בדיקה רצינית של המועמדים מבחינה תעסוקתית ואשראי המורים על יכולתם הכלכלית לשלם את דמי השכירות המלאים בזמן.
בנוסף מתפקידה של חברת הניהול לגבות את דמי השכירות בזמן ולדאוג לשלם את המיסים והביטוחים על הנכסים וכן לטפל בכל ענייני אחזקת הנכסים כולל תקלות אם תהיינה.
חשוב להבין שככל שהתשואה גבוהה יותר כך רמת הסיכון וגם הפוך. אם ניקח למשל את רמת הריבית המתקבלת מהפקדה בחשבון בנקאי שם נוכל לקבל תשואה שנתית של כ-2% וזאת מהסיבה שהסיכוי שבנק יקרוס הוא יחסית נמוך והכספים מבוטחים על ידי הממשלה, מאידך גיסא השקעה בשוק ההון יכולה לייצר תשואות של עשרות אחוזים ואף יותר בשנה אך קיים סיכוי שמשקיע יאבד את כל כספו או את חלקו באותה מידה.

נכסים מניבים רמת סיכון

גם בהשקעה בנכסים מניבים בחו”ל חשוב לקחת בחשבון את רמת הסיכון כאשר מודדים את רמת התשואה, כלומר אם מציגים בפניכם נכס שעל פניו מראה תשואה גבוהה במיוחד בהשוואה לנכסים הקיימים בשוק באותה עת, כדאי ליצור משנה זהירות ולבדוק היטב האם מדובר בתשואה אמיתית שניתן לקבלה בפועל או שמדובר בחיזיון שווא שעלול להסתיים בעוגמת נפש ובהפסדים.
הניסיון מלמד כי ישנם יזמים המבטיחים למשקיעים תשואות גבוהות שלא יתקבלו לעולם, כך למשל אזורי פשע בהם תחלופת הדיירים מאוד גבוהה וכן דיירים בעלי יכולת כלכלית ירודה שאינם מסוגלים לשלם את דמי השכירות בזמן או בכלל ואף עוזבים את הנכס תוך שהם משאירים נזקים גדולים כך שבסופו של דבר יצא שכרו של המשקיע בהפסדו.
אחד השיקולים ברכישת נכסים מניבים הוא האפשרות למכור את הנכסים ולממש את ההשקעה ברווח בבוא העת, לכן מאוד חשוב שהקנייה תהיה טובה ובמחירים יחסית נמוכים וכאשר ישנו צפי לעליה בעתיד. שיקול נוסף זאת האפשרות לקבל מימון בנקאי וכל למנף את ההשקעה, כלומר לקחת חלק ניכר מההשקעה בחזרה ולהשאיר את הנכס על מנת להמשיך ליהנות מהכנסה פסיבית.
ולבסוף, כאשר מדובר בנכסים מניבים הנמצאים במרחק רב ממקום מגוריו של המשקיע , חשוב לבדוק כי הרכישה מתבצעת מחברה מנוסה בעלת צוות מקצועי ואמין , שהנכסים אכן נרשמים על שם המשקיעים ושיש כתובת לכל שאלה ולכל בעיה גם לאחר הרכישה.