תוכנית עבודה להצלחת העסק הביתי

תוכנית עבודה להצלחת העסק הביתי

העבודה מהבית מעניקה חופש חוויתי המאפשר עבודה בשעות לא קבועות, לבוש חופשי, עבודה מאזור לא מוגדר (מחשב נייד, טלפון…) ולרוב קביעה עצמית של עמידה בז
מנים כך שאין לחץ של זמן.
לעתים החופש הנתפס אצלנו כמובן מאליו, עשוי לחבל בהצלחה שלנו. סיבות רבות יכולות להפריע לנו בעסק הביתי, בין אם זה תכנון לא נכון של עמידה בזמנים, תוכניות עבודה דלילות ולא יעילות, הרפיון בגישה שלנו שאנו מחוץ למסגרת עבודה מסוימת ואפילו המשפחה שלנו בבית עלולים להפריע לנו.
לאחר כמה זמן של עבודה מהבית אתם תרגישו בנוחות המפחידה הזאת שעלולה להוציא אתכם ממסגרת עבודה נכונה של ניהול נכון של העסק הביתי שלכם. דבר שעלול להיות הרסני.

ניהול נכון של עבודה מהבית

כדי לשמור על ניהול נכון של עבודה יש להרכיב תוכנית עבודה יומית מסודרת ומאורגנת, לארגן נכון את זמני ויעדי העבודה שלכם ולעבוד לפיהם ולהימנע מהפרעות חיצוניות בשעות עבודה אלה.
כדי להימנע מגורמים חיצוניים אשר מפריעים לכם בעבודתכם, רצוי לנסות ולהפריד את מקום העבודה מהאזור המשפחתי (הביתי), אפילו להשכיר/לבנות משרד קטן משלכם המבודד מאזור המגורים הביתי בו תוכלו לעבוד בנחת.
במידה ואין באפשרותכם לעשות זאת, פשוט סגרו את דלת חדרכם או המשרד הביתי שלכם והציבו שלט אין כניסה בזמני העבודה שלכם, למנוע את הפרעתם של בני המשפחה בזמן העבודה.
בנוסף, מומלץ לא להשתיק את צלצול הטלפון בזמן העבודה ולשמור אותו לידכם רק לצורכי חירום בלבד. רוב השיחות שתקבלו יוכלו להידחות לסוף יום העבודה, אז הרשו למזכירה האלקטרונית לענות להם וחזרו אליהם לאחר העבודה.

שעות העבודה מהבית ללא הפרעות מהמשפחה

קבעו לעצמכם שעות עבודה נוחות וקבועות בהן תבקשו מבני המשפחה לא להפריע לכם. עבדו לפי מסגרת שעות אלה ושמרו על ניהול נכון של הזמן שלכם.
במידה ואתם עובדים עם פגישות, קבעו אותן ליום אחד ולא לסירוגין למשך כמה ימים באותו השבוע, הדבר יקנה לכם אפשרות של כמה ימי עבודה רצופים בשקט.
ניהול נכון של שעות שינה חשוב מאוד לרצון, היצירתיות וההתלהבות בעבודה הביתית שגם ככה לרוב היא עבודה מבודדת. נכון שאין את הצורך ב6 שעות שינה לפני נהיגה לעבודה אבל בכל זאת חשוב לשמור על דפוסי שינה קבועים לשיפור יכולת העבודה שלכם.
זכרו כי ניהול עבודה בעסק ביתי שונה מניהול עבודה במסגרת עסקית חיצונית ולכן עליכם לעשות את ההתאמות שלכם לעסק שלכם, לבני המשפחה שלכם ולמחויבויות נוספות שלכם.