English Search Email Home

 

 

 

כסף - איך להרוויח כסף

כולם רוצים כסף...מדריך לכסף מהבית

צור קשר ותרוויח כסף

הכנסה נוספת

 עבודה מהבית

כסף באינטרנט

להרוויח כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

איך לעשות כסף באינטרנט

מאת: הדר פריש
ישנם סוגים שונים של מודלים כלכליים לעשיית כסף באינטרנט. העסקים באינטרנט הינם עסקים לכל דבר ועניין כמו בעולם האמיתי.
חלק מהעסקים מוכרים מוצרים, חלק מוכרים שירותים חלק מוכרים שרותי ערך מוסף (נותנים משהו בחינם ומעבר לזה צריך לשלם), חלק מהעסקים מוכרים שירותי אינטרנט שונים מבניית אתרים, אחסון אתרים, קידום במנועי חיפוש ועד שירותי שיווק באינטרנט.

אך בסופו של יום, רוב הכסף העובר באינטרנט, עובר דרך מליוני אתרי האינטרנט הקיימים בעולם הוירטואלי.
רוב אתרי האינטרנט הדרך שלהם, בשלב ראשון, להרוויח כסף הוא פרסום המבוסס על תוכניות השותפים השונות ומאפשרות להתחלק ברווח הנוצר להם או בחיסכון הנוצר להם בעלויות השיווק, דרך תשלום לפי תוצאה. (תכף נסביר)

אם יש לך אתר עם תעבורה נמוכה מ20 אלף גולשים בחודש או גם אם אין לך אתר יש לך דרך להרוויח כסף באינטרנט ואפילו הרבה כסף.

הדרך להרוויח כסף באינטרנט נמצאת בתוכניות השותפים
רעיון תוכניות השותפים הינו ברור ופשוט:
תמריץ למשהו מסוים וחלוקת רווח עבור השגת התמריץ
התמריץ שבעבורו תתוגמלו, יכול להיות יצירת תנועה לאתר, רישום לאתר או תוכנית כלשהי, הורדת תוכנה מאתר כלשהו, יצירת קשר או התעניינות במוצר או שרות, קניית מוצר או שרות מסויים וכל אפשרות אחרת שתעלה על דעתכם.

תוכניות השותפים הינו קונספט ברור הבא לידי ביטוי בכמה פעילויות שיווק אפשריות:
 1. תכניות שותפים המוטמעים בבלוג או באתר האינטרנט שלך – תכנים המוטמעים בתוך התוכן של הבלוג או אתר האינטרנט שלך. התכנים המוטמעים יכולים להיות מקושרים על ידי היפר לינק, קישור אקטיבי לדפי נחיתה במקומות אחרים שפעילות בהם, המוגדרת מראש, תוביל לתשלום כלשהו לבעל האתר או הבלוג. התכנים יכולים להיות פרסומות, טקסט לינק, באנרים וכל אפשרויות של פרסומות המוטמעות בתוך האתר. את תוכניות השותפים ניתן למצוא באתרים מסויימים (גדולים בדרך כלל) או מנוהלים על ידי בנקים מיוחדים המנהלים את תוכניות השותפים. הבנקים הבולטים ביותר הינם Clickbank ו-Commission junction
   
 2. פרסום שותפים בשיטת PAY PER CLICK – תכנית שותפים המשלמת עבור הפניות והקלקות בפועל על הפרסומות המופיעות באתר האינטרנט או בבלוג שלך. התוכנית הידועה מכולם היא גוגל אדסנס של גוגל המבוססת על מערכת הפרסום של גוגל, גוגל אדוורד. הטמעה של מערכת הפרסום של גוגל אדסנס (כפי שיוסבר בפוסטים הבאים) מובילה לכך כי כל הקלקה על הפרסומת גוגל משלמת סכום כלשהו לבעל האתר המפרסם אותם. מערכות שכאלה אינם צריכות כל עבודה מבעל האתר למעט הכנסה של הבאנר אל תוך האתר. גוגל בעצם מתחלקת עם בעל האתר בסכום הפרסום המשולם לה על ידי המפרסמים בגוגל אדוורד אך היא לא מספרת בדיוק כמה. כמו כן יש מספר רב נוסף של חברות המציעות מערכת דומה או הטמעה של באנרים מסוימים וקבלת תשלום עבורם, אנו נציג את האפשרויות המגוונות בפוסטים הבאים. יש לציין כי מערכות כמו גוגל אדסנס והבנה שיווקים של דרך הכנסת הפרסומים יכולה להכניס מאות רבות, אם לא אלפים, של דולרים מידי חודש (כמובן זה תלוי בהיקפי התעבורה וסוג התכנים המופיעים באתר) יש ללמוד טוב את המערכת ואת השיטות השונות להגדלת סכומי הכסף שניתן להרוויח כתוצאה מהאדסנס.
   
 3. AFFILIATE DATA FEED, תוכנית שותפים המוטמעת כבאנרים – זוהי תוכנית שותפים הנראית כמו חנות אינטרנטית המוטמעת בבלוג או באתר שלך. המוצרים אשר יוצעו למכירה יכולים להיות ערוכים על ידי בעל האתר או על ידי עדכון אוטומטי כתוצאה מהתכנים המופיעים באתר או בבלוג, כאשר כל מכירה שתגיע על ידי הפניה מהאתר יועברו תמורתה אחוזים מסוימים מסך המכירה. אחת החברות הפעילות ביותר בתחום המפעילה תוכנית שותפים כזאת היא אמאזון והיא מוטמעת במליוני אתרים שונים. האפשרויות המגוונות בחנות כמו אמאזון הנם בלתי מוגבלות לכל אותם תחומים שאמאזון מוכרת. (ספרים, דיסקים, תוכנות מחשב, מתנות ועוד) – תוכלו להצטרף ולהקים חנות כזאת ובמיוחד ללמוד נושא זה בלינק הבא – אתר שותפים אמאזון
  תוכניות שותפים מבוססות על שיווק ישיר – חלק מתוכניות השותפים יאפשרו גם צירוף לקוחות בשיווק ישיר אך אנחנו כאן לא על מנת להקים מערכי מכירות מחוץ לעולם האינטרנט אלא רק בתוך האינטרנט וללא עבודה מאומצת בעולם הממשי. (יש לכם מספיק עבודה בתוך העולם עצמו...)
   
 4. אימייל מרקטינג – פרסום בתוך הדואר האלקטרוני, הן בתכתובות אימייל שותפות והן על ידי שיווק במייל ברשימות תפוצה שכל אחד ואחת יכולים ליצור לעצמם. רשימות התפוצה יכולות להיות קבוצת החברים שלך בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת, האנשים שאתה עובד איתם, החברים שלך מבית ספר או כל מקום אחר או רשימות מיילים קנויות. בדרך כלל המטרה של שיווק באמצעות דואר אלקטרוני תהיה:
  - שיווק המפנה לעמוד נחיתה שיווקי אשר מוכר משהו (זה יכול להיות כל דבר, אפילו מכירה של משהו בחינם)
  - בעמוד הנחיתה יהיה יותר מידע על המוצר
  - עמוד הנחיתה יכול להיות עמוד נחיתה שמכאן ואילך הוא "ינדנד" עד ביצוע המכירה (מה שנקרא AUTORESPONDE, נדבר על כך בהמשך)

  שימו לב כי לא חייב להיות לכם אתר אינטרנט בשביל להרוויח כסף באינטרנט, אך ברור כי פוטנציאל ההכנסות וכמובן פוטנציאל הרווח יגדל אם יש לכם אתר.
  בפוסטים הקרובים אסביר כיצד ניתן להרוויח בתוכניות השותפים השונות עם וללא אתר אינטרנט ואיך מתכננים את הקמפיין בצורה אפקטיבית על מנת להרוויח ככל שניתן.

  בכל מקרה, הספר הטוב ביותר שנתן לי את הבסיס ואת תחילת הפעילות האפקטיבית ביותר נקרא גוגל קאש (googlecash) – הספר מסביר מהתחלה, צעד אחרי צעד איך לפעול בצורה הטובה ביותר.
  התחלתי בספר זה ללא הבנה כלשהי ב-HTML או בשפת תכנות אחרת וגם גמרתי ללא הבנה כלשהי, אבל הבנתי איך משתמשים בקודים הללו, איך פועלים להתחיל ולמכור, מהם התהליכים העסקיים שיש לעשות וכו'. בהמשך, אנסה ליישם ולהטמיע דברים שלמדתי שם, אך אין כמו למידה ממקור ראשון – ממליץ בחום!

אז כפי שהסברתי קודם לכם, תוכניות השותפים (affiliate programs) אלה אחת הדרכים הראשונות להרוויח כסף באינטרנט.
אין כל חובה שיהיה לכם אתר אבל אם יש לכם אז חובה להכיר נושא זה לעומק!
תוכניות השותפים מאפשרות לכם להרוויח (יותר נכון להתחלק ברווחים) עם חברות המוכרות מוצרים בכל רחבי העולם דרך האינטרנט, ללא צורך בניהול המוצרים, ללא מלאי מוצרים, ללא לוגיסטיקה וללא תהליכי גביה כלשהם.
הכל נעשה אוטומטית ולאחר המכירה אתם מקבלים צ'ק מסודר מאותם תוכניות שותפים שאתם הצלחתם לקדם.

אתם יכולים לקדם מוצרים, אתם יכולים לקדם שירותים שונים, אתם יכולים לקדם פעילות של אתרים מסויימים ולפעמים אפילו להרוויח לאורך זמן מפעילות מכירה שאתם ביצעתם פעם אחת והיא מכניסה לאותו ספק כסף לאורך זמן.

הדרך להתחיל היא מאוד פשוטה:

 • מציאת מוצרים רלוונטים לתחום הרלוונטי אליכם
   
 • הצטרפות לתוכנית השותפים הרלוונטית
   
 • הטמעה של תוכנית השותפים אצלכם באתר


  ישנם הרבה אתרי אינטרנט המציעים תוכניות שותפים שונות, המנוהלות על ידם או על ידי אחד מה"בנקים" של תוכניות השותפים. היתרונות המרכזיים של תוכניות השותפים המנוהלות על ידי הבנקים הינם - מציאת מוצרים רלוונטים בקלות וללא מאמץ, קבלת נתונים היסטוריים אמיתיים של הקמפיינים, שקיפות אמיתית של התהליך השיווקי, וביטחון בקבלת הכסף המגיע לך.

  אז איך מתחילים?


  1. בחרו כתובת אימייל לפעילות השותפים שלך. עדיך להקדיש אימייל יחודי לעניין זה, אך אתה יכול להשתמש בכתובת אימייל קיימת. ניתן לפתוח תיבה מיוחדת ב-GMAIL או בכל ספק חינם אחר, ועדיף לעשות זאת שלא במסגרת האימייל הפרטי שלך מכיוון שתתחילו לקבל לשם הרבה אימיילים יחסית ותצטרכו לנהל פעילות זו כפעילות עסקית לכל דבר ועניין.

  2. קבלו החלטה באיזה דרך אתם מעוניינים לקבל את התשלום, בצ'ק או העברה בנקאית. אם בהעברה בנקאית כדאי שתפתחו לשם כך חשבון עסקי (או שכבר יש לכם) אבל אם זו תחילת הפעילות שלכם, אני ממליץ על צ'ק כפיתרון טוב לשלב ראשון (האמת, זה גם די כיף לקבל את הצ'קים ו"להרגיש" את הכסף...)

  3. פיתחו חשבון משתמש בכל אחד מארבעת הבנקים הבאים:
 • Clickbank
   
 • Commision junction
 • PayDotCom
   
 • performics
   
 • אם אתם פועלים רק בישראל - אתם יכולים לפתוח גם ב- Shutafim

לשם לימוד ותחילת יישום פעילות השותפים שלכם ברשת אני ממליץ להרשם ל- Clickbank כאתר באנגלית ול- Shutafim בעברית על מנת ליישם תחילה פעילות זו.
לאחר שנרשמתם - איך מוצאים את התוכניות הטובות ביותר עבורכם?
בראש ובראשונה, מצאו את המוצרים המתאימים ביותר לאוכלוסיית היעד שלכם.
התוכניות המתאימות ביותר יכולות להיות תוכניות שותפים בנושאים הרלוונטים לכם, תוכניות המתאימות לקהל הגולשים שלכם (גם אם זה לא בדיוק בנושא הרלוונטי הפרסומות יכולות להיות מופנות לגיל הגולשים שלכם, למאפיינים הדמוגרפים השונים, לתחומי העניין שלהם וכו') ואם לא מצאתם משהו כזה אז כל דבר שיכול לתגמל אתכם באופן מקסימלי (הרי עמודי האינטרנט שלכם כבר פעילים, אז עדיף שיהיו מלאים במקומות המיועדים לפרסומות מאשר ריקים וללא פוטנציאל הכנסה).
לאחר מכן, בידקו אלו מוצרים ניתן לחבר עם תוכן האתר. בדקו אלו מילים יכולות להפנות למוצר או שרות שיעניין את הגולשים שלכם.
ולבסוף בידקו מהם אחוזי ההמרה (Conversion rate) הטובים ביותר והמכניסים ביותר.
אחוזי ההמרה המכניסים ביותר יהיו אלו שיחס הקלקה/קניה (או יחס הקלקה/רישום - תלוי במטרות שעבורם תתוגמלו) יהיו הטובים ביותר והמכניסים ביותר.
כך למשל, אם עבור כל 100 הקלקות יהיה רכישה אחת אז יחס ההמרה יהיה 1% ואם על כל 100 הקלקות יהיו 20 רכישות - שזה אומר 20% יחס המרה אז ככל הנראה תבחרו יחס המרה גבוה יותר, אך מול זה תבחנו גם את התמורה, כלומר גם יחס המרה של 1% יכול להתברר כמכרה זהב אם התמורה עבורו גבוהה יותר מפי 20 מהמוצר האחר וכמובן אם הרלוונטיות גבוהה יותר לגולשים הפוטנציאלים שלכם.
תהליך הטמעת הבאנרים והתוכן
לאחר שתרשמו לקליק בנק או לתוכנית שותפים ותמצאו את הפרסומת הרלוונטית בשבילכם, תוכלו לבקש לקבל קוד מוצר להטמעה אצלכם באתר.
אין לכם שום צורך להבין ב-HTML או בשפות אחרות - אז אל תיבהלו והמשיכו על מנת להבין איך עושים זאת.
הקוד שתקבלו יהיה לרוב או בHTML או בJAVA. בקשו את קוד הHTML.

 • הטמעת באנרים משותפים

אתם לא צריכים להבין כלום בשביל להטמיע אותו אצלכם, פשוט העתיקו והדביקו במקום המיועד לפרסומת הבאנר, ויש לכם באנר שלאחר לחיצה עליו וביצוע רכישה או כל מטרה אחרת המוגדרת בבנק השותפים בוצעה - תזכה אתכם בכסף המיוחל.

 • הטמעת הפניות משותפים

על מנת להטמיע הפניות בתוך התוכן, עליכם לבצע מספר פעולות - אבל אל תיבהלו, עדיין אתם לא צריכים להבין כלום. פשוט עשו לפי הצעדים הבאים:

 • בקשו קוד HTML כמו שהסברתי. אתם תקבלו קוד שנראה ככה: (או ארוך יותר בבנקים אחרים, אבל זה לא משנה)
   
 • גיזרו את הקוד לאחר הסימון


  http://ufrisch.burnthefat.hop.clickbank.net/">Click Here!
  הקוד שישאר לכם להטמעה יהיה:

 • http://ufrisch.burnthefat.hop.clickbank.net/
    
  • קוד זה יוטמע על ידי סימון המילה בטקסט ולחיצה על כפתור ההיפר לינק כקוד הפניה, כאשר כל לחיצה על המילה בתוך התוכן תוביל ישירות לשותף בתוכנית השותפים.

  מקווה שעד פה אתם לא מבולבלים, לפעמים זה נראה קשה, אבל לאחר ביצוע העניין פעם- פעמיים זה יהיה קל כמו גזור והדבק שאתם עושים בכל מסמך וורד.
  תוכלו להרחיב על נושאים אלו בספרים המומלצים הבאים:
  גוגל קאש GOOGLECASH - ספר הבסיס אשר לימד אותי על כל הדרך להרוויח בתוכניות השותפים.
  The profit lance automated course - קורס מקיף יחסית אשר נותן את כל הדרכים להרוויח בתוכניות שותפים
  (כן, אני גם משתתף בתוכנית השותפים ויכול להרוויח כפי שהסברתי לכם, אבל אלו הספרים המומלצים מתוך אלו שקראתי!)

פרטים אודות מחבר המאמר:
המחברת הינה יזמית אינטרנט ובעלת אתר האינטרנט
www.mykehila.com וכמו כן הקימה את אתר WWW.EASYMONEYINTHEINTERNET.COM , בנוגע לכסף באינטרנט, תוכניות שותפים וכו'

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/13859/איך-לעשות-כסף-באינטרנט-חלק-2

 
 
 
 
 
 

 

כסף | כסף באינטרנט | עבודה מהבית | הכנסה נוספת | קשר | משכורת | תוכניות שותפות | הכנסה נוספת | עבודה נוספת

כל הזכויות © שמורות אתר איך לעשות כסף | מפת האתר

wordpress counter